Tüm siparişlerde Kargo BEDAVA!

0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

%10 İndirim

Ürününüz sepete eklendi.

   

3 Kayıt

   

3 Kayıt

Şahmeran Bileklik

Şahmeran bileklik eğer sizleri de etkiliyorsa, binlerce model arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Piyasada birçok şahmeran bileklik bulunmaktadır. Bileğinizin zarifliğini ortaya çıkarmak istiyorsanız, tercihiniz mutlaka şahmeran bilekliklerden olmalıdır. Bileğinizde zarif bir şekilde duran bu takılar şıklığınızı tamamlayarak, bulunduğunuz ortamda bütün gözleri bileğinize çekecek.

Dolapların tamamlayıcı aksesuarlarından biri şahmeran takılardır. Özellikle yaz aylarında sıkça kullanılan bu takılardan, siz hâlâ almadınız mı? Gümüş şahmeran bileklikler kişinin bileğini zarifçe sararak, parmaktaki bir yüzükle birleşir. Bu tür bilekliklere şahmeran denilmektedir. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez takısı olan bu bilekliklere mutlaka dolabınızda yer açmalısınız.

Gümüş şahmeran bileklik modellerini sadece günlük hayatta değil, özellikle gece davetlerinizde kullanabilirsiniz. Gelişen moda algısı sayesinde günümüzdeki gelinler de özel parçalardan üretilen şahmeran bileklikleri kullanmaktadırlar. Bilekteki zarif duruşları sayesinde adeta gelinliği tamamlayan parçalardan biridir.

Şahmeran modelleri çok çeşitlidir. Abartılı ve taşlı modellerin bulunduğu gibi sade modelleri de mevcuttur. Küçük, büyük birçok motifteki şahmeranları hâlâ incelemediniz mi? Yaz aylarında her renkte olan bu şahmeran bileklikleri kullanacağınızı garanti ediyoruz. Kıyafetlerinizle uyumlu olacak bu sade takılar bileklerinizi ince ve zarif gösterecek.

Şahmeran Modelleri

Yaz aylarında özellikle doğal taşlardan üretilen şahmeran modelleri kullanılıyor. Bu tarz bilekliklerin etnik bir trendin etkisi sonucunda ortaya çıktığı bilinmektedir. Genellikle mavi ve yeşil renkteki doğal taşlardan üretilen bu bileklikler herkesin dikkatini çekecek. Gösterişi sevenler bu modelleri tercih edecek.

Genellikle bütün bayan takıların bir kullanım şekli bulunmaktadır. Ancak stiller genellikle bu kullanım şeklinin dışına çıkanlar tarafından oluşturulmaktadır. Siz de şahmeran bilekliklerle tarzınızın dışına çıkıp, tarz bir görünüme kavuşmak istemez misiniz? Elbette istersiniz. Bunun için şahmeranın kullanımında değişiklik yapabilirsiniz. Genellikle şahmeran bilekliklerin yüzüğü orta parmağa takılmaktadır. Siz de yüzüğü orta parmağınıza takmak yerine başparmağınıza takabilirsiniz. Böylece daha tarz bir görünüm oluşturacağınızı garanti ediyoruz. Aynı zamanda sadece tek elinize değil, iki elinize de şahmeran bilekliklerden takabilirsiniz!

Şahmeran takılar genellikle yusufçuk, çiçek, kar tanesi ve Fatma Ana eli şeklinde figürler kullanılmaktadır. Bileklik modelleri arasında şahmeranların yeri çok ayrıdır. Özel günlerde olduğunuzdan daha asil bir görünüm sergilemek istiyorsanız tercihiniz mutlaka şahmeran bilekliklerden yana olmalıdır.

Ellerinizi daha güzel göstermenin belki de en etkili yolu şahmeran bileklik kullanmaktan geçmektedir. Bu bileklikler kullanacağınız bütün kıyafetlerle bir uyum içerisinde olacak. Bulunduğunuz ortamda kıyafetiniz ve şahmeran bilekliklerinizle bütün gözler sizlere dönecek. Eğer sade şahmeran modelleri ilginizi çekmiyorsa, o hâlde zarif bir görünümü olan iddialı şahmeran bileklik modellerini inceleyebilirsiniz.

Genellikle gündelik olarak kullanılan bu bileklikleri bütün kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Elbiselerle kullanılan bu bilekliklerle dikkatinizi ellerinize çekmek istemez misiniz?

Aynı zamanda sadece kendinize değil, sevdiklerinize de şahmeran hediye edebilirsiniz. Böylece sevdiklerinize onların ne kadar değerli olduklarını hissettirebilirsiniz. Gümüş şahmeran takılar arasından seçim yaparak sevdiklerinize güzel bir hediye vermek istemez misiniz? Cevabınız evetse haydi, ne duruyorsunuz! Sevdiklerinize güzel bir jest yapın.

Şahmeran Hikâyesi

Bilindiği gibi Şahmeran Anadolu’da bulunan efsanevi canlıdır. Rivayetlere göre yarı insan yarı yılandır. Bu canlı, yılanların şahıdır. Vezirin oğlu, arkadaşları tarafından bir kuyuya atılır. Kuyuda kalan çocuk bir delik bulur ve oradan Şahmeran’ı görür. Şahmeran çocuğu çıkartacaktır, ancak bir şartı da vardır. Vezirin oğlu onu gördüğünü kimseye söylemeyecektir. Kuyudan kurtulan çocuk saraya gider. Babasının hasta olduğunu görür ve tek çözümün Şahmeran’ın eti olduğunu öğrenir. Çocuk Şahmeran’a ihanet eder ve onun yerini söyler. Şahmeran öldürülür ve eti, kralı iyileştirir.