Eski çağlarda yaşayan insanların vücutlarını süslemeye başladıkları zamanın, kıyafeti keşfetmeden çok önce olduğunu biliyor muydunuz? Kırlarda yaşayan ya da göç eden insanlar avladıkları hayvanlardan kalan kemikler, kürkleri; deniz kenarında yaşayan ya da oradan geçen kabilelerin yaşayanları çeşitli taş, kabuk ve deniz canlılarının artıklarını kendi bedenlerine aksesuar yapıyorlardı. Metaller, bu aksesuarlar arasında ayrı bir yerde bulunuyordu. Eski çağlarda parlak, göz alıcı işlemeli metallerden yapılan aksesuarlar ne kadar görkemliyse kişinin o kadar değerli ya da önemli olduğuna inanılıyordu.

İnsanların çeşitli özelliklerini yansıtarak onları diğerlerinden ayıran bu aksesuarların kullanımı, belki de günümüze kadar gelen kadim alışkanlıklardan birisi. Gümüş de değerli metallerde en çok tercih edilen aksesuarlardan olmaya devam ediyor. Metalinin ışıltılı rengi sessizliği, sakinliği ve huzuru çağrıştırıyor. Gümüşten üretilen bileklik modelleri, şık ve kibar özel tasarımlarıyla herkesin beğenisini kazanıyor.

Taşlı Bileklik

Taşlı bileklik, bileği tamamen saran taşlardan oluşuyor ya da sadece ucundaki figürün taşlarla kaplanıyor. Kimi bilekliklerde ise bilekliğin ucundaki figürün kendisi tek taş oluyor. Enerjinize uygun taşı seçerek, şıklığınızı pırıltılarla tamamlayabiliyorsunuz. Taşlı bileklikler, çeşitli figürlerle süslenmiş değişik taşlar kullanılarak yapılıyor. Önemli olan, kesim taşların kendi kibar pırıltılarını göz kırpar gibi flaşlamaları. Bileklikteki taşlar özel tasarımlar ya da el işçiliği oluyor. Bazı taşlar, bilekliğin genel görüntüsüne kontrast bir renk ve büyüklükte oluyor. Bu tip görsel farklılıklar, özellikle vücut enerjisini dengeleyen taşlar kullanılarak tasarlanıyor. Kişi kullandığı bileklikteki taşın enerji dengeleme özelliğinden de faydalanmış oluyor.

Taşlı bileklik modellerinde sonsuzluk, ay yıldız gibi tasarımlar da çok kullanılıyor. Gümüş bileklik modellerinde tasarımın sınırı yok. Giysilerinizle uyumlu tonda bir taşlı bileklik, kendi pırıltıları ile gündelik kıyafetin yanında bile kullanılabilecek bir aksesuar. Gümüş taşlı bileklik modelleri kadim zamanlardaki güzel kadınların ve yakışıklı erkeklerin ruhunu ve bakışlarını taşıyor.

Asansörlü Bileklik

Asansör bileklik modellerinde kendi bileğinize göre ayarlayabileceğiniz çeşitli ürünler yer alıyor. Gümüş bileklik modelleri arasında oldukça tercih edilen asansör bilekliklerde işçilik ve minimal figürler çok beğeniliyor. Asansör gümüş bileklik özellikle hediyelik ürün olarak tercih ediliyor. Bilek kalınlığı hakkında net fikir sahibi olmayan kişilerin tercih ettiği asansör bileklikler, diğer tüm ürünler gibi 925 ayar gümüş olarak üretiliyor. Taşlı bileklik, isimli bileklik modelleri arasında tercih edebileceğiniz asansörlü bileklikler ile sanat ustalıkla birleşiyor.

Gümüş bileklik modelleri arasından kendi zevkinize uygun olanları seçerek günlük ya da gece kullanımı için çeşitli kombinasyonlar yaratabilirsiniz. Asansör bileklik modelleri, özellikle erkek hediyelik ürün olarak çok talep görüyor. Bayan bileklik modellerinde de asansör bileklik modelleri tasarımlarla tamamlanmış şık bitişlerle kişisel zevkinizi yansıtıyor.

İsimli Bileklik

En sevdiğinizin isminin bileğinizde olması, günün her saati onunla yan yana olduğunuz hissi yaratıyor. İsimli bileklikler, 925 ayar üretim gümüş aksesuarlar arasında en çok talep görenler arasında yer alıyor. Bileklikler, ay yıldız figürü ya da sonsuzluk figürü üzerine yazılan isimler ile daha anlamlı hale geliyor. Hediyelik olarak ya da kendinize alacağınız isimli bileklik modelleri arasında taşlarla süslenmiş modeller de bulunuyor. İsimli bileklikler ile gündüz gündelik ya da spor kıyafetlerle şık bir kombinasyon oluşturabiliyorsunuz. Gece ise oldukça sade gece kıyafetlerini isimli ve taşlı bir bileklik ile göz alıcı bir gece kıyafeti haline dönüştürebilirsiniz.

Kendi isminiz ya da sevdiklerinizin isminin bileğinizde olduğu zaman en stresli anlarınızda bile kendinizi daha sakin hissedeceksiniz. İsimli bileklik çeşitlerinden birini takan insanların daha hızlı motivasyon kazandıkları biliniyor. Siz de şık ve zarif bir gümüş isimli bileklik ile sevdiğinize kendi isminizin olduğu bir bileklik hediye edebilir ya da sevdiklerinizin isimlerinin yazılı olduğu gümüş bileklikler ile günü daha keyifli karşılayabilir ve gecenin göz alıcı kişisi olabilirsiniz.