Genellikle iş yaşamında kullanılan ateş kehribar tesbih özellikleri merak edilmektedir. Erkekler genellikle şık kıyafet giyerken, giyimine uygun aksesuar kullanmayı tercih ederler. Özellikle saat ve bileklikle uygun olarak kullanılan tesbihlerin birçok modeli ve rengi bulunmaktadır.

Kehribarlar genellikle süs eşyalarının yapımında kullanılmaktadır. En değerli taşlar arasındadır. Bu sebeple genellikle tespih yapımında kullanılmaktadır. Sektörde üretilen kehribar tesbihlerin modelli göz doldurmaktadır. Göz kamaştıracak şekilde üretilen bu tespihler genellikle kırmızı, mavi, sarı, yeşil, siyah ve lacivert renklerinde üretilmektedir. Bu sebeple giydiğiniz her kıyafete uygun olacak kehribar tesbihi bulabilirsiniz. Tasarım harikası olarak kesilen bu taşlar, erkeklerin en çok kullandıkları tespihleri oluşturmaktadır. Tespihlerin üretiminde genellikle beyzi, arpa ve kapsül kesim tarzı kullanılmaktadır.

Beyzi tarzı kesimlerde kırmızı renk kullanılırken, arpa kesimli tespih modellerinde ise, yeşil ve lacivert renkleri kullanılmaktadır. Bununla birlikte kapsül kesimlerde şıklık ön plandadır.

Erkekler tespihleri sadece günlük hayatlarında değil, özel davetlerde de kullanabilmektedir. Özellikle yaz aylarında kullanılan kehribar tespihler genelde turuncu renktedir. Üretilen ateş kehribar tesbih fiyatları hemen hemen her bütçeye hitap ettiği için, birçok erkek tarafından kullanılmaktadır. Fiyatlar, kullanılan imame ve püskül modellerinden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Bu noktada tarzınıza ve bütçenize göre ateş kehribar tespih modelleri arasından dilediğiniz seçip, sipariş verebilirsiniz.

925 Ayar Gümüş Kazaz Püsküllü Yeşil Renk Sıkma Kehribar Tesbih MY260789

Sıkma Kehribar Kırmızı Taşlı Gümüş Tesbih MYDT025

Bal Rengi Gümüş İmameli Yuvarlak Sıkma Kehribar Tesbih MY0301025

 

 

 

 

 

 

 

 

Ateş Kehribar Nedir Nasıl Anlaşılır?

Ateş kehribar tesbihler farklı şekilde tasarlanıp üretilmektedir. Üretilen tespihlerin bazılarında altın, bazılarında ise gümüş detay kullanılmaktadır. Tespihlerin imame bölümü ise kullanılan bu detaylarla daha şık bir hale gelmektedir. Günlük hayatınızda kullandığınız tespihlerinizin abartılı olmasını ve üzerinde değerli taş bulunmasını istemiyorsanız sade modeldeki üretilen tespihler arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak tespih alırken özel koleksiyon yapma gibi bir hobiniz varsa, daha yüksek fiyatlara sahip olan tespih modelleri arasından seçim yapmalısınız.

Kehribar tesbih modelleri arasında ateş, sıkma, parça ve damla kehribar tespih modelleri bulunmaktadır. Damla tespih modellerinde özel fosiller kullanılmaktadır. Sıkma ve ateş modelindeki tespihler insan yapımı olduğu ve içerisinde fosil kullanıldığı için en değerli tespih türleri arasındadır. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir tespih modeli arıyorsanız tercihiniz ateş kehribar tespih modelleri arasından olmalıdır.

Tespih kullananların birçoğu ateş kehribar nasıl anlaşılır sorusunun cevabını merak etmektedir. Kehribar tespihler sarıdan kırmızıya doğru renk geçişi içerisindedir. Kırılgan bir yapıda olan bu tesbihin ana malzemesinden kadınlara takı ve aksesuar yapılamaktadır. Toprağın altından çıkartılan ve usta ellerde şekil verilen tespihler erkeklerin en değerli aksesuarları arasında yerini almıştır.

Sarı renkte üretilen kehribar tespihler halk arasında mat damla olarak bilinmektedir. Sarı renkteki tespihler damarlıdır ve en çok tercih edilen tespihler arasındadır. Bunun dışında damla kehribar tespihler fosil tozlarının sıkıştırılması ile dikkat çekici parçalar haline gelmektedir.

Kehribarın Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır?

  • Fosil çizgileri ve damarlar, kehribarın orijinal olduğunun en önemli kanıtlarından ve göstergelerinden bir tanesidir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kehribar ilk çıkartıldığında içerisinde fosiller hali hazırda barınıyor olur. Cansız varlıkları görebilmeniz de şeffaf yapısı sayesinde mümkündür.
  • Kızgın bir çubuk kullanarak kehribara dokunmanız yine orijinal olup olmadığını anlamanız adına sizlere yardımcı olacaktır. Eğer bu müdahale ile birlikte kehribardan hoş ve taze bir reçine kokusu geliyorsa orijinal olduğuna kanaat getirebilirsiniz ancak sahte kehribarda bu koku ne yazık ki sentetik malzeme kokusu olacaktır.

Kehribar Tesbihlerin Özellikleri

Sadece kendinize değil, sevdiklerinize de hediye alıp, onları mutlu etmek istemez misiniz? İstiyorsanız eğer ateş kehribar tespihler tam da size göre. Sevdiklerinize onların değerli olduğunu hissettirmek istiyorsanız, bunun en güzel yolu onlara güzel hediyeler almaktan geçmektedir. Ateş kehribarların hediye olarak alınmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi, insan sağlığına olumlu etkisinin bulunmasıdır. Kehribarın etkisinden faydalanmak istiyorsanız akan soğuk suyun altında tespihinizi 5 dakika boyunca bekletin. Kullanılan tespihteki enerjinin boşalması için tespihinizi bir gün boyunca toprağın altına gömün. Bilindiği gibi toprak statik elektriği çekmektedir. Aynı zamanda tespihlerin güneşin altında bir gün boyunca bırakması enerjinin kaybolmasına yardımcı olacaktır. Değerli ateş kehribar tesbih modellerini siz hâlâ incelemediniz mi?

Erkeklerin en önemli aksesuarlarından biri olan tesbihler, rengi ve görüntüsüyle özgün olmalıdır. Kolunuzda, iş yerinizde, arabanızda ya da evinizde yer edinen tesbihin göz kamaştırıcı olmasını istiyorsanız ateş kehribar taşı tam size göredir. Sağlam ve özel tasarlanmış bir tesbihi çocuğunuza hatta torununuza hediye edebilirsiniz. Senelerce kullanacağınız ürünler tasarlayarak insanları kaliteyle tanıştıran sitemize hoş geldiniz diyoruz.

Ateş kehribar tesbih her yaşta olan erkeğe hediye olarak verilebilir. Evlilik yıl dönümünüzde ya da sevgililer gününde sevdiğinize artık hep klasikleşmiş hediyeler vermekten sıkıldıysanız, kehribardan yapılmış bir tesbih iyi bir tercih olacaktır. İş arkadaşlarınıza da kaliteli bir hediye arıyorsanız sitemizdeki ürün çeşitliliğinden yararlanabilirsiniz.

Erkeklere hediye seçimi için kısıtlı ürünler arasından tercih yapmayı bırakın, sitemiz bu talebi fark ederek özellikle erkek hediyelik ürünleri çoğaltmıştır. Sitemizdeki kategorilere girerek dilediğiniz ürünleri seçebilir, özelliklerini okuyabilir ve satın al bölümünden alımı yapabilirsiniz.  Sadece iki dakika sürecek satın alma işleminden sonra ürününüz sizin olmak üzere yola çıkar.

Ateş kehribar tesbih özellikleri içinde en göze çarpanı çok dayanıklı olmasıdır. Kulanım hatası olmadıktan sonra tesbihinizi yıllarca kullanabilirsiniz. Enfeksiyonlara karşı etkili olduğu için özellikle kış aylarında tesbihinizi elinizden bırakmamalısınız. Sitemiz kehribar ve diğer değerli taşların bulunduğu farklı takılar oluşturmuşlardır, dilerseniz bayan arkadaşlarınıza da bu ürünlerden seçebilirsiniz.

  • Karbon, hidrojen, asit ve suyun yanı sıra oksijeni de bünyesinde barındıran özel bir taştır. Güçlü olmasının asıl nedeni de budur ve uzun ömürlü kullanımı tercih ediyorsanız eğer sizler de kehribar tesbih modellerini listelerinize dahil edebilirsiniz.
  • Bazı kehribarlar için sarı ve donuk sarının yanı sıra kırmızımsı ve turuncuya yakın bir renk de ortaya atılmış durumda ve aslında ana renk konusunda farklı adreslerde farklı bilgiler veriliyor. Orijinal rengin ise sarı olduğu biliniyor.
  • Yeşil ve mavi renkli kehribarlar da mevcuttur ancak aslolan ve eskitilmiş olarak bilinen donuk sarı renk her zaman daha fazla tercih edilir ve zaten koleksiyonerlerin arşivlerinde de bu renklere rastlayabiliyorsunuz.
  • Kehribarın ruhsal olarak da iyi hissettirdiği bilinir ve bu yüzden tercih edildiği de doğrudur.
  • Renk değiştiren bir özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.

Son zamanların vazgeçilmezi ateş kehribar

Kehribar taşı ülkemizde sadece birkaç ilde bulunur, bunun dışında en çok Baltık Denizi’nde, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Lübnan gibi ülkelerde üretilmektedir. Doğal bir malzeme olduğu için özel bir çam ağacının yetiştiği ülkelerde imal edilmektedir ve ülkemize ithal edilir. Ateş kehribar nedir merak ediyorsanız, özel bir çam ağacı türünün reçinesinden oluşan doğal taştır ve rengini tamamen kendisinden almaktadır, ayrıca bir işlem gerekmez.

Turuncu ve kırmızı renkte olan kehribarın içinde ip varmış gibi bir görüntü ve hava boşlukları olması doğal taşa özel bir değer katmaktadır. Ateş grubu ve hava grubu burçlara çok uyumlu olan tesbihin sağlığa da büyük faydası bulunur. Özellikle soğuk algınlığı, halsizlik gibi durumlarda ateş kehribar özellikleri devreye girer. Vücut ısısıyla harekete geçen doğal taş, manyetik olarak yoğunlaşır ve enerjiyi temizler. Kendini çok net ifade edemeyenler kehribar taşını kolye olarak, boğaz çakrası hizasında kullanabilirler.

Özel bir taş olan kehribarın sahte olanları piyasada oldukça pahalıdır. Cam, sentetik ya da plastik ürünlerle kehribar görünümlü boncuklar oluşturularak insanlara gerçek doğal taş diye yalan söyleyerek satılmaktadır. Ateş kehribar nasıl anlaşılır diyorsanız, kehribar taşını ateşe maruz bırakmanız yeterlidir. Çakmakla taşı ısıttığınızda etrafa bir çam kokusu yayılır ve reçinede biraz yumuşama hissedilir.

Kalite cazip fiyatlarla sizin olsun

Sitemiz senelerin verdiği tecrübeyle, müşterilerden aldığı takdirler ve tasarımcıların becerileriyle bu güne kadar başarıyla gelmiştir. Tecrübeli ekibimiz her an müşterilerimizin isteklerini anlarlar ve isteğe uygun bir satış gerçekleştirirler. Ürünün alınma aşamasından ürünün gönderimine kadar her işlem özenle takip edilir ve oluşabilecek sorunlar en aza indirilir. Kargo aşamasında ürünle ilgili bir hasar oluşursa firmamız gereken ilgiyi gösterir ve ürünle ilgili yenileme gerçekleştirilir.

Sitemizi diğer sitelerden ayıran en güzel özellik her bütçeye uygun ürünlerin olmasıdır. Ateş kehribar ürünlerden aldıktan sonra sevdiklerinize de hediye seçebilirsiniz.  Birden fazla ürün alımlarında sitemiz özel indirimler uygulamaktadır, ayrıca ilk defa alışveriş yapacaklara özel kampanyalar da hazırlanmaktadır. Aynı üründen birkaç tane alıp aile boyu takı setinden almak isterseniz iletişim bölümünden özel mesajla bize bildirebilirsiniz, alışverişin güldüren yüzü olmaya sizin desteğinizle devam ediyoruz.

Sıkma Kehribar Tesbih Asaleti Ruhunuza Yansısın

Değer verdiğiniz birine onun kadar kıymetli bir hediye almak istediğinizde kehribar taşının asaletini kullanabilirsiniz. Hem rengi itibariyle hem de kokusu dolayısıyla birçok kişinin ilgisini çeken kehribarın birçok takıya yakıştığını görürüz. Zanaatkârların el emeğiyle eşsiz bir görüntüye kavuşan sıkma kehribar, bayanların ve erkeklerin senelerdir ilgisini çekmeyi başarmış ve çok satılanlar listesine girmiştir.

Doğal olan her ürün vücuda uyumludur hatta sağlığa destekçidir. Hem şıklığınızı taçlandırıp hem de sağlığınıza destek verecek kehribar taşıyla yapılan takıları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kalitesiz takıların çoğu vücuda alerji yapabilir, enerjinizi düşürebilir. Üstelik tonlarca para verilen takılar bazı hastalıklarınızı tetikleyebilir, sağlığınız için sitemiz gibi doğal taşların satışını yapan yerleri tercih etmelisiniz.

Sıkma kehribar tesbih çok özel ve anlamlı bir hediye olacaktır çünkü bu doğal taşın oluşması uzun seneler almaktadır. Babanıza, eşinize, çocuğunuza ve erkek kardeşinize hediye aramaktan kurtaracak formüller sitemizde size sunulmaktadır, ziyaret edebilirsiniz. Farklı renkte ve desende doğal taşlardan yapılmış aksesuarlar hoşunuza gider ve hemen alışverişe başlarsınız. Kalite, güven ve uygun fiyatın birleştiği bir ortamda alış veriş yapmak büyük bir zevk olacaktır.

Özel hissedenlere sıkma kehribar

Erkeklere alınacak en güzel hediyenin tesbih olduğunu düşünenlerdenseniz sizi sıkma kehribar tesbih kalitesiyle tanıştıralım. Bu özel taşın tesbihiyle yüzüğünü güzel bir takım yapabilir, sitemizdeki iki ürün indiriminden de yararlanabilirsiniz. Sarıdan kırmızıya doğru renk skalasına sahip olan doğal taşın içinde bulunan bitki kalıntıları, ot birikintileri özel bir güzellik oluşturur. Ekstra bir işleme tabi tutulmadığından doğallığıyla size sunulur, kıymetli bir takıdır.

Sıkma kehribar nedir sorusuna verilecek cevap, çam ağacının reçinesinden oluşan doğanın bir mucizesidir diyebiliriz. Saydam, bazıları yarı saydam görüntüdedir ve çamın hangi bölgede yetiştiğine bağlı olarak renk değişimleri söz konusudur. Kendine özel bir manyetik alanı olduğu için vücudun enerjisini dengeleyebilir, enfeksiyonların atılmasında yardımcı olabilir. Doğal taşta vücut ısısıyla elektriksel ve manyetik olarak bir genişleme oluşur ve vücuttaki olumsuz etkileri toplamaya başlar.

Boğazı çok şişen biri bir süre kehribar taşlı bir kolye takarsa kısa sürede boğaz enfeksiyonu geçecektir. Sıkma kehribar özellikleri arasında en etkileyici olanı tene değdikçe vücuda enerji vermesidir. Tesbihini elinden indirmeyenlerin gün içindeki stresi kehribar sayesinde azalacaktır, hatta tesbih bulunduğu ortama güzel koku salacaktır.

Sıkma kehribar çok mu pahalıdır?

Piyasada doğal taş diye maalesef plastik ya da cam boncuklar satılmaktadır ve bu ürünlere çok uçuk fiyatlar istenmektedir. Sıkma kehribar fiyatları doğal bir taş olduğundan yapay boncuklara göre daha fazladır ancak istismarlara karşı sitemiz savaş açmıştır. Sitemizde doğal taşların fiyatları piyasadakilere göre daha uygun dur çünkü öncelik müşterilerin memnuniyetidir. Toptan satış fiyatları uygulama politikamız sayesinde birçok kişiyi değerli takılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sitemizden ürün aldığınızda içinizin rahat etmesi için küçük bir test uygulayabilirsiniz. Sıkma kehribar tesbih nasıl anlaşılır diyorsanız, taşın birini çakmakla ısıtmanız yeterlidir. Doğal bir kehribar ısındığında çam kokusu yaymaya başlayacaktır, sahte olan taşlar kararır ve erir. Ayrıca doğal kehribarın içinde doğal kalıntıları görmek mümkündür.

Sitemizde her ürün garantilidir ve firmamız sattığı her ürünün arkasında durmaktadır. Oluşabilecek bir problemde firma olarak müşterilere destek vermeye hazırız. Sıkma kehribar, ateş ve damla kehribardan yapılan takı setlerini, aile takımlarını, bileklikleri ve diğer aksesuarları  bol  model seçeneği ile size sunuyoruz. Ürünlerin her biri özellikleri ve fiyatlarıyla belirtilmiştir ancak aklınıza takılan sorular olursa size hizmet veren danışma hattımızdan her an bize ulaşabilirsiniz.

Damla Kehribar Tesbih

Aksesuar kullanımına özen gösteren bayanlar ve baylar, özel tasarımlara büyük ilgi gösterirler. Hayat felsefelerini taşıyan takılar, tarihi semboller içeren yüzükler ve doğal taşlarla hazırlanmış tesbihler sitemizde sizin beğeninize sunulmuştur.

Doğal taşlarla yapılmış tesbihlerin oldukça faydaları bulunur, bunların başında insan sağlığına uyumlu olması gelir. Doğal taşlar hiçbir şekilde alerji yapmazlar, vücuda zarar vermezler. Doğal taşlardan hazırlanmış biri olan damla kehribar, erkek müşterilerimizin çok satın aldığı bir üründür.

Damla kehribar tesbih erkelere hediye almakta zorluk çekenlere güzel bir alternatiftir. Babalar günü, sevgililer günü, doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi özel günlerde hediye olarak seçebileceğiniz kehribar tesbihi, sitemizden uygun ücretlerle alabilirsiniz. Bir kültür sembolü haline gelen teşbihinizi dilerseniz süs olarak evinizin bir köşesine asabilir, dilerseniz yanınızda aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Sitemizden aldığınız özel tasarımlanmış tesbihinizi senelerce kullanabilirsiniz. Renginde hiçbir şekilde solma olmaz ve çok sağlam olduğundan kırılmaz. Damla kehribar teşbih özellik listesine güzel rengini de ekleyebiliriz, portakalımsı bir turunculuğu vardır ve çok şık bir görüntüye sahiptir. İçinde bulunan doğal kabarcıklar dikkat çeker ve teşbihin özel bir tasarım olmasına katkıda bulunur.

Tesbihinizde doğayı taşıyın

Sitemizi ziyarete gelenlerin en çok satın aldığı ürünlerden biri kehribar tesbihlerdir. İlk defa bu doğal taşlarla karşılaşanlar için damla kehribar nedir sorusuna cevap verelim. Kehribar çam ağacının reçinesinin bir süre sonra fosilleşmesinden oluşan doğal bir üründür. İsviçre taşı olarak da bilenen doğal taşın, ağırlığı 1,15 kadardır. 2,5 sertliğindedir ve zamanla sarı, turuncu rengini alırlar.

Saydam ya da yarı saydam olan reçinenin içinde olan ip görüntüleri ve hava kabarcıkları doğal taşın ayrıca işlem görmesine gerek kalmadan şık olmasını sağlar. Hava grupları burçlarına yani Terazi, Kova ve İkizler, toprak grubundan olan Boğa burcuna uyumlu bir taştır. Tüm şakralara uyumlu olduğu için bu doğal taş boğaz, alın, karın, kasık bölgelerinde kullanılabilir.

Damla kehribarın yumuşak dokusu sayesinde tesbih çekerken elinizi acımaz. Isıyı gördüğünde elektriksel ve manyetik bir enerji açığa çıkar, bu da gün içinde daha enerjik hissetmenizi sağlar. Damla kehribar nasıl anlaşılır derseniz, kokusuna bakmanız yeterlidir. Gerçek bir kehribar çam gibi kokar ve size ormandaymışsınız gibi hissettirler. Taş kadar sert değildir ancak üzerinde bastırınca şekil değiştirmeyecek kadar sertliği vardır.

Damla kehribar tesbihleri pahalı mıdır?

Kehribarın çok özel çam ağacından oluşması ve ülkemizde çok fazla bulunmaması nedeniyle diğer taşlara göre biraz daha pahalıdır. Sitemiz kaliteli kehribarları makul fiyatlarla size ulaştırmak için fabrika satış ücretleri uygulamaktadır. Ayrıca belirli dönemlerde yaptığı kampanyalarla ürünleri ucuza almanızı sağlamaktadır, avantajları kaçırmamanız için sitemizi takipte kalınız.

Damla kehribar fiyatları araştırılmasına girdiğinizde sitemizin diğer sitelere oranla daha uygun fiyatlar sunduğunu görürsünüz. Müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma sistemini benimsediğimizden, özel tasarımlar oluşturmaya gayret ediyor, ürünleri indirimli sunmaya özen gösteriyoruz. Ürün almadan önce tüm soruları cevaplandıran bir danışma merkezimiz bulunuyor, ayrıca ürün satışı işlemleri birkaç dakikanızı alacak şekilde tasarlanmıştır.

Sitemizde damla kehribar tesbih çeşitleri dışında birçok doğal taştan yapılmış aksesuarları görebilirsiniz. Her yaş grubundan insana hitap eden ürün yelpazemiz bulunuyor ve ürünlerin çoğu özel tasarım. Cebinize dost olan sitemiz, birçok ödeme seçenekleri sunuyor ve seçimi değerli müşterilerine bırakıyor. Güvenli bir şekilde alışveriş yapmak isteyenler, uzun seneler kullanacağı ürün almak isteyenler ve ürün sonrasında destek alacakları bir firma arayanlar sitemizi seçmekle en doğru kararı verirler, şimdiden hoş geldiniz.