Tüm siparişlerde Kargo BEDAVA!

0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

%10 İndirim

Ürününüz sepete eklendi.

Seçiminizle eşleşen ürün yok.

Kehribar Tesbih

Tesbih, erkekler için bir tutku olması ile birlikte bilinen en eski aksesuarlardan da birisidir. Öyle ki bazı erkekler tesbihlerinden asla vazgeçemiyor. Oltu, kuka gibi tesbihlerin yanı sıra kehribar da sıkça tercih edilenler arasında yer alıyor. Kehribar tesbih, kehribar taşının değerli olma özelliği sebebiyle en kıymetli tesbihlerden biri… Koleksiyon yapan erkekler mutlaka birkaç kehribar tesbihe sahip olmak ister. Kehribarın büyüleyici renkleri ve yumuşak dokusu tesbihte en çok tercih edilen taş olmasını sağlıyor.

Değerli ve tercih edilir olma özelliği ile çok iyi bir hediye seçeneği olan kehribar tesbihlerin farklı renkleri ve modellerine sitemizde ulaşabilirsiniz.

Kehribar Tesbih Modelleri

Kehribar tesbih modelleri damla kehribar, sıkma kehribar, bakalit kehribar, ateş kehribar gibi gruplara ayrılıyor. Kesimine göre küre kesim, kapsül kesim, arpa kesim gibi modelleri bulunan kehribar tesbihlerin oldukça fazla renk seçeneği bulunuyor. Kızıl, sarı, yeşil, mavi ve bu renklerin tonlarında yüzlerce farklı kehribar rengi bulmak mümkün…

Kehribar tesbihlerde gümüş kullanıldığında çok daha şık tasarımlar meydana geliyor. Bu tür tesbihlerin fiyatı da değişiklik gösteriyor.

Kehribarın özelliğine göre değişen renklerde kehribar tesbihler, imamesinde değişik figürler ile süsleniyor. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz birbirinden değerli kehribar tesbihlere sitemizden ulaşabilirsiniz. Koleksiyon yapan erkekler için en kıymetli ve en farklı kehribar tesbihleri sitemizde satışa sunuluyor.

Kehribar Tesbih Fiyatları

Her ürün grubunda olduğu gibi kehribar tesbih gruplarında da geniş fiyat aralıklarında tesbihler bulunuyor. Kehribar tesbih fiyatları tesbihin taşının kesimine, rengine, modeline ve tesbihle birlikte kullanılan materyale göre değişiklik gösteriyor. Örneğin gümüş kullanılan kehribar tesbih fiyatları daha farklı oluyor.Genel olarak 250 liradan başlayarak 600 liraya kadar yükselen bir aralıkta sunulan gerçek kehribar tesbihlerin fiyatları tesbihin tasarımına göre değişiklik gösteriyor. Geniş fiyat aralıklarında sunulan kehribar tesbih modellerini sitemizde detaylı olarak inceleyebilir, fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Kehribar Tesbih Çeşitleri

Mygumus markası olarak birbirinden farklı renk seçenekleri ile üretilmiş olan ateş kehribar tesbih modellerini sizler için online olarak satıyoruz. İster kendiniz için isterseniz sevdikleriniz için satın alabileceğiniz bu ürünleri uygun fiyatlar ve çok özel indirimlerle satın alabilirsiniz.

Tesbih kullanan sevdikleriniz varsa ya da koleksiyon yapan bir tutkunsanız birbirinden güzel renkler arasından seçim yaparak enerjinizi yükseltebilirsiniz. Kehribar tesbihlerle dini inançlarınızı yerine getirirken pozitif enerjiyi de kendinize çekmeniz mümkün olacaktır.

Kehribar Taşının Özellikleri

Kehribar ağaç reçinelerinin fosilleşmiş halidir. Şifalı bir taş olarak bilinen kehribar oksijen, hidrojen, karbon ve süksinik asit içerir. Saydam olan kehribar yumuşaklığı ile dikkat çeken bir taştır.

Yumuşak olması sebebiyle zor işlenen kehribar taşı, işçiliği sebebiyle yüksek fiyatlarla sunulur.

Kehribar taşının vücuda olumlu pek çok etkisi vardır.  Gerdanlık olarak kullanıldığında astım gibi hastalıklardan korur. Alerjiye karşı iyileştirici etkisi vardır. Romatizmal ağrıları gideren kehribar taşı, sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Sol bileğe takıldığında depresyonu önleyen kehribar taşı negatif enerjiyi dağıtma özelliğine sahiptir.

Dolayısıyla kehribar tesbih sıradan bir aksesuar değil şifalı bir aksesuardır. Kehribar tesbih erkeklerin sürekli elinde veya bileğinde olacağından şifalı etkileri görülecektir.

Tüm bu özellikleri ile kehribar tesbih çok iyi bir hediye seçeneği olarak sitemizde ürün grupları içerisinde yer alıyor. Sizde sevdiklerinize böyle kıymetli bir hediye vermek, koleksiyoncu yakınlarınızı sevindirmek için sitemizden hemen alışveriş yapabilirsiniz. 

Ateş Kehribar Tesbih

Müslüman erkeklerin aksesuarları arasında yer alan tesbihler, birçok farklı boncuk ve değerli taş dizimiyle oluşturulan ve dini açıdan Allah’ın sıfatlarını saymak için tercih edilen ürünlerdir.

Tesbihlerde çok sık kullanılan ateş kehribar taşı, doğada asırlardır bulunan ve doğal olan ürünlerdendir. Tesbih kullanmayı sevenler ateş kehribar tesbih çeşitlerinden birkaçını koleksiyonunda bulundurmaktadır. Bu taşı biraz daha yakından tanımak ve tesbih konusunda daha detaylı bilgi edinerek, sevdiklerinize bu ürünleri hediye edebilirsiniz.

Kehribar Nasıl Bir Taştır?

Kehribar, ağaçlarda doğal olarak bulunan fosilleşmiş reçineden elde edilen bir doğal taştır. Takılarda çok sık kullanılan kehribar, şifalı taşlar arasındadır ve birçok kişi astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına şifa verdiği düşüncesiyle bu ürünü takı ve aksesuarlarda tercih etmektedir.

Birçok insanın alerji probleminin sona ermesi için kullanılabilen bu taş, tesbihlerde de çok sık tercih edilmektedir. Ruh sağlığına da olumlu etkileri bulunan kehribar taşı, müdahale edilmeden üretildiyse sarı renktedir. Bu taşın birçok takı da kullanıldığı, iyileştirici gücünün bulunduğu ve negatif enerjiyi ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

Doğal olarak üretilen kehribar, içindeki bitki ve hayvan fosilleri bulunan çeşitleri ile daha değerli olarak nitelendirilir. Saydam bir taş olan kehribar taşının parlaklığı hiçbir taşta yoktur ama bu taş kolay kırılabileceğinden özenle kullanılması şarttır.

Taklit olan kehribar taşı, plastik, cam ya da çam sakızından imal edilir. Bu yüzden gerçek kehribar taşı bulmanız oldukça önemlidir. Ateş kehribar adı verilen çeşit ise doğallığına müdahale edilmiş olan çeşittir ve genelde gümüşle birlikte kullanılır.

Tesbih Kullanımının Tarihi

Tesbih kullanımı birçok kişinin tercih ettiği oltu taşı ya da kehribar çeşitlerinden üretilmektedir. Allah’ın sıfatlarını elle saymak kafa karıştırıcı olduğu için önceleri ipe boncuk dizme ile başlayan ve 33’lük, 66’lık ve 99’luk sayılarla üretilen daha sonra da farklı meslek gruplarına göre değişecek olan kullanımlarıyla farklılaşan çeşitlerle yaygın hale geldi.

Değerli ve yarı değerli taşlardan üretilmeye başlayan tesbihler, büyük bir el emeğiyle üretildiği için koleksiyonluk ve elde çekim tesbihler olarak ikiye ayrılmaktadır. Ateş kehribar tesbih çeşitleri de en çok tercih edilen tesbihlerden biri haline gelmiştir.

Ateş Kehribar Tesbihler Hakkında Kısa Bilgiler

Ateş kehribar tesbihlerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız alışveriş yaparken bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır.

-          Ateş kehribar tesbihler doğal bir yapısı olan tesbihler değildir,

-          El işi ustalığı ile yapılabilirler,

-          Değişik boyutları ve renkleri olabilir,

-          Çoğunlukla 33’lük yapılmıştır çünkü taşınması kolaydır,

-          Turkuaz, yeşil ya da mavi gibi birçok farklı rengi olabilir,

-          Farklı kalitelerde üretildikleri için fiyat farklılıkları ciddi boyutlarda olabilir.

Orijinal kehribarlar, doğal yapısı bozulmadığı için oldukça etkili olan ürünlerdir. Ancak ateş kehribar tesbihler doğal yapıları bozuk olduğu için oldukça farklı özelliklerde olabilir. Sarıdan kızıla çalan renkler, ateş kehribarda daha farklı çeşitlere ulaşabilmektedir.

Birçok farklı şekilde kullanılan bu ürünler, en uygun fiyatlar ve orijinal ürün garantisiyle mygumus.com üzerinden satın alınabilmektedir.