Tüm siparişlerde Kargo BEDAVA!

0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

%10 İndirim

Ürününüz sepete eklendi.

   

23 Kayıt

   

23 Kayıt

Tesbih

Tesbih erkeklerin kullanmaktan en çok hoşlandıkları aksesuarların başında gelmektedir. Uzun yıllardan beri kullanılan tesbihler tarih boyunca sabır tanesini simgelediği söylenmektedir. Kişisel zevke göre çeşitlenen tesbihler, kültürü yansıtan bir aksesuarlardandır. Siz de bütçenize göre tesbih modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Birçok şık tesbih modelleri sahiplerini bekliyor. Tesbihler 3 bölümden oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla ip, tane ve imamedir.

Tesbih fiyatları kullanılan malzeme ve işçiliğe göre değişkenlik göstermektedir. El işçiliğinin fazla olduğu sektörde değişkenlik göstermektedir. Tarzınızı tesbihleriniz ile yansıtmak istiyorsanız, farklı renkteki tesbih modelleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Bunun dışında üretilen gümüş tesbihler de erkekler tarafından çok tercih edilmektedir. Birçok tesbih modelleri arasından kendinize en uygununu bulmak istemez misiniz?

Erkekler tarzlarını kıyafetten çok kullandıkları aksesuarlar ile ortaya koymaktadır. Sizlerde zevkinizi tesbihlerle ortaya çıkarmak istemez misiniz? Her yaştan erkeğin kullanabileceği bu tesbih çeşitleri arasından dilediğiniz modeli seçebilirsiniz. Sadece kendinize değil, tesbih modellerinden, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Bunun dışında eğer sadeliği tercih edenlerdenseniz siyah ve kahverengindeki tesbih modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kehribar Tespih Modelleri

Erkekler, genellikle tesbih modelleri arasından kehribar ve doğal taşlı olan modelleri tercih etmektedir. Kehribar taşının tercih edilmesindeki en önemli sebep,  kehribarın kişiye rahatlık, huzur ve mutluluk vermesidir. Çeşitli tesbih modelleri sizlerin arkadaş sohbetleri arasında keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Şimdiki zamanda birçok erkek tarzını tesbihlerle göstermektedir.

Kehribar tesbihler genellikle birçok renk alternatifi ile müşterilerin karşısına sunulmaktadır. Mat renkli olan bu tespihler genellikle sarı ve limon rengine yakındır. Bu tesbih türleri damarlı olduğundan dolayı göz doldurmaktadır. Bununla birlikte bu tesbihlerin asıl rengi sarı olması sebebiyle genellikle “Ateş-i Renk” olarak adlandırılmaktadır. Bu taşlı tesbihler özellikle koleksiyoncular tarafından büyük ilgi görmektedirler. Bunun dışında sıkma, ateş, damla, parça ve pres kehribar taşlı tesbihler bulunmaktadır.

Kehribar tesbihler sarıdan kırmızıya doğru bir renk geçişi içerisindedir. Kehribarlar sadece erkekler için, tesbih yapımında değil, bayanlar için de aksesuar yapımında kullanılmaktadır. Toprak altından çıkartılan bu değerli taşın tesbih haline, koleksiyoncular çok büyük ilgi göstermektedir.

Sadeliğinizi yansıtmak için siyah rengi, canlılığınızı yansıtmak için ise açık renkleri tercih edebilirsiniz. Erkekler genellikle tesbihi sadece göze hitap etiği için seçmektedir. Bu oldukça yanlış bir uygulamadır. Tesbihlerin görünüşü kadar kullanımı ve yapıldığı malzemede çok büyük önem taşımaktadır. Tesbihin yapıldığı malzeme size uygun olmalıdır. Satın alacağınız kehribar tesbihin içerisindeki fosillerin çizgileri, bulanık olarak gözükmelidir. Gerçek kehribarlar ışığın altında mavi renkte parlama yapmaktadırlar. Aynı zamanda elektriklenerek küçük kâğıtları toplarlar. Sizde kehribar tesbihlerini bu kriterleri göz önünde bulundurarak satın alabilirsiniz.

Diğer Tesbih Modelleri Hakkında

Bunun dışında doğal taşların gücünden yararlanmak isteyen erkeklerin tercihi, kuka tesbihler'den yana oluyor. Kuka bakterileri yok ederken, kişinin stresini ortadan kaldırıyor. Yapılan araştırmalara göre Osmanlı döneminde erkeklerin en çok kuka tesbih kullanıldığı tespit edilmiştir. Sizde bu tesbihlerden kullanarak kendinizi olduğundan daha huzurlu ve rahat hissedebilirsiniz.

Erkeklerin en önemli aksesuarlarının tesbihler olduğunu söylemiştik. Sizde sevdiklerinize bu özel tesbihlerden alarak onlara ne kadar değer verdiğinizi hissettirebilirsiniz.

Yuvarlak taneli, iri taneli, yarım beyzi vb. çeşitteki tesbih modellerini incelemek için acele edin. Tesbihler işçilik sanatının en önemli örnekleri arasındadır. Sayfa üzerinden gümüş, cam, doğal taş vb. kategorilerinden dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Kaliteli tesbihler ile parmaklarınızı canlandırmak için daha ne bekliyorsunuz?