Tüm siparişlerde Kargo BEDAVA!

0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Ürününüz sepete eklendi.

Seçiminizle eşleşen ürün yok.

Çelik Alyans Modelleri

Kullanılan takıların uzun bir süre boyunca yıpranmasını istemiyorsanız tercihiniz çelik alyans modelleri arasından olmalıdır. Kaliteli çelik malzemelerinden üretilen bu yüzükler uzun yıllar boyunca yıpranmaz, kararmaz ve parlaklığını asla kaybetmez. Bu tarz yüzükler sadece erkekler değil, bayanlar tarafından da tercih edilmektedir. Geçmişteki yüzüklerle günümüzdeki yüzüklerin arasındaki en temel fark, günümüzdeki yüzüklerin daha iddialı olmasıdır. Her tarza hitap edecek şekilde tasarlanan bu yüzükler sizlerin karakterini yansıtacak.

Piyasadaki çoğu yüzük saf çelikten üretilmediği için kısa sürede kararma ve paslanma yapmaktadır. Bununla birlikte bu yüzüklerin içerisinde saf çeliğin dayanırlığı olmadığı için kısa süre içerisinde zarar görüp, yıpranırlar.

Bütçenize ve zevkinize göre çelik alyans modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Günümüzde genellikle nişan ve söz yüzüklerini çelik alyanslar oluşturmaktadır. Bilindiği gibi alyans evlenme çağındaki bütün gençler için çok önemli bir aksesuardır. Evliliğin sembolü haline gelen bu alyanslar çeşitli madenlerden üretilmiştir. Bunlar arasında en çok tercih edilen yüzük çeşidi, çelik alyanslardır.

Kararma Yapmayan Çelik Alyanslar

Genelde alyans almak isteyen çiftler çok kararsız kalır. Ömür boyu evliliklerinin simgesi olacak olan bu alyansları bulmak için düzinelerce mağaza gezerler ve sonunda içlerine sinen bir çift alyansı satın alırlar. Belki bir ömür boyunca hiç değiştirmek istemeyeceğiniz alyanslarınız elbette sağlam olmasını ve zarar görmemesini istersiniz. Evliliğiniz süresince kullanılan bu alyansları çelik alyans modelleri arasından seçmelisiniz. Çelik alyanslar kararma yapmayan ve kolay kolay zarar görmeyen alyans türlerindendir.

Bu yüzükler 316L çelikten üretilir. 316L, çeliğin dayanıklı olduğunu ispatlar. Paslanmayan ve kararmayan bu çelikler genellikle sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Çiftler genellikle aldıkları alyanslara birbirlerin isimlerini ve kendileri için önemli olan bir tarihi yazdırırlar. Dilerseniz siz de çelik alyanslarınıza isim ve tarih yazdırabilirsiniz. Çelik alyanslar genellikle çift satılmaktadır.

Aynı zaman çelik alyans modelleri kaplamalı olarak da satılmaktadır. Zirkon taşlı, altın kaplama veya rodaj kaplamalı alyans modellerini inceleyebilirsiniz. Bu alyansların fiyatları son derece uygundur. Dayanıklı olması sebebiyle birçok çift tarafından tercih edilmektedir. En sert ortamlarda bile sağlam duran bu yüzük modellerini siz hâlâ incelemediniz mi?

Çelik yüzükler parmağınıza tam uyum sağlar. Alyanslar üretilirken parmağınızın rahatlığı ön plandadır. Aynı zamanda zorlanmadan takıp çıkarılması sebebiyle kolay kullanımlıdır. Yüzüğün içerisinde bulunan bombeli kısım sayesinde yüzükleriniz parmağınızdan zorlanmadan çıkacaktır.

Yüzük Parmağının Tarihçesi

Evliliğin en somut kanıtı olan alyanslar, iki kişi arasındaki sonsuz sevgiyi anlatmaktadır. Mısırlılar yüzükleri genellikle sol elinin orta ve serçe parmağı arasında bulunan yüzük parmağına takmaktaydılar. Bunun en temel sebebi, sol elin yüzün parmağında kalbe direkt olarak giden bir damar bulunmasıdır. Hiç kesilmeden direkt olarak giden bu damara aşk damarı denilmektedir. Bu sebeple evlilik yüzükleri genellikle bu parmağa takılmaktadır. Alyansların yuvarlak olması ise, iki kişi arasındaki karşılıklı saygı, sevgi ve aşkın hiç bitmeden dönüp durmasını yani devamlılığını temsil etmektedir.

Alyans insanların hayatları boyunca en uzun kullandıkları takılardan biridir. Bu sebeple alyanslarınızı seçerken seçici olmalısınız. Seçtiğiniz alyans kişiliğinizi, tarzınızı ve en önemlisi karakterinizi yansıtmalıdır. Çizilme ve kırılmalara karşı dayanıklı olan bu alyanslar, parmaklarınızda kesinlikle alerji yapmaz.

Saf çelikten üretilen bu yüzükleri uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca geniş modellerin olmasıyla her tarza uygun olacak bir model beğenebilirsiniz.

Son derece asil bir görünümü olan çelik alyansların modern bir tasarımı bulunmaktadır. Bu sebeple erkeklerin asil duruşuna, bayanların zarif parmaklarına yakışan yüzüklerdir, çelik alyanslar.