Tüm siparişlerde Kargo BEDAVA!

0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Ürününüz sepete eklendi.

   

2 Kayıt

   

2 Kayıt

Osmanlı Tuğrası Yüzük

Bilindiği gibi Osmanlı tuğrası yüzük genellikle padişahın imzasını taşımaktadır. Tuğralar hat sanatının ayrı bir dalıdır ve yüzyıllar boyunca usta eller tarafından yazılmıştır. Tuğranın kelime anlamı, padişahın ismini ve özel imzasını yansıtan işarettir. Kelime aslında Oğuz lehçesinden gelmiştir. Oğuzlarda tuğra hükümdarın imzası olarak kullanılmaktadır. Osmanlı tarihinde kullanılan ilk tuğra 1324 ve 1348 tarihindedir. Günümüzde yapılan çalışmalarda Osman Gazi’ye ait hiçbir tuğra veya kalıntısına rastlanmamıştır. Tarihte 36 tane Osmanlı padişahı vardır. Bunların her birinin tuğrası bulunurken, Osman Gazi tuğrasına ulaşılamamıştır. Bu sebeple 36 Osmanlı padişahı varken, 35 tane tuğra vardır.

Padişahların kendisinin ve babasının adının yazıldığı yere taht denir. Tahttan sola doğru uzanarak aşağıya ve yukarıya doğru kıvranan beyaz kısma ise sancak denir. Erkekler tarzlarını Osmanlı yüzükleri ile ifade etmeyi severler. Gümüş yüzükler arasında erkeklerin vazgeçemeyeceği modellerden biridir, tuğralı yüzük. Bu tür yüzüklerde devlet arması ve Osmanlı sancağının motifleri sıkça işlenmektedir. Tarih ruhunun yansıtıldığı bu yüzükleri siz de çok seveceksiniz. Zevkinize ve bütçenize uygun olacak yüzüklerden dilediğinizi satın alabilirsiniz. Tarihini üstünüzde taşırken aynı anda şık ve zarif gözükmek istemez misiniz? O hâlde tercihiniz Osmanlı tuğralı gümüş yüzüklerden yana olmalıdır.

Piyasada birçok Osmanlı tuğrasının simgesini taşıyan gümüş yüzükler bulunmaktadır. Bu yüzükler kullanıldığında asla kararma yapmamaktadır. Sevdiklerinize aldığınız yüzüklerle, kendilerini özel hissettirmek istemez misiniz? Cevabınız evetse, binceler yüzük modeli arasından seçim yapabilirsiniz.

Osmanlı Tuğralı Yüzük Fiyatları

Piyasada bulunun Osmanlı tuğralı yüzük fiyatları yüzüğün kalitesine ve el işçiliğine göre değişkenlik gösterebilir. Yüzüğün fiyatları her bütçeye hitap etmektedir. Sizde uygun fiyattaki bu yüzüklerden kendinize veya sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Haydi, ne duruyorsunuz? Sevdiklerinize güzel bir jest yapın ya da kendinizi şımartın.

Üretilen erkek yüzük modelleri arasında en çok mistik figürlerin bulunduğu modeller tercih edilmektedir. Arapça harflerle süslenmiş veya Osmanlı tuğrasının simgesinin bulunduğu yüzükler erkekler arasında oldukça popüler.

Erkekler de en az bayanlar kadar görünüşlerine, giydiklerine ve kullandıkları aksesuarlara dikkat etmektedirler. Bilindiği gibi sadece bayanlar değil, erkeklerde yüzük kullanmaktadır. Ancak erkeklerin kullandığı yüzükler sadece evlilik alyansları ile sınırlı değildir. Genellikle gençlerin tercih ettiği tuğralı yüzükler gündelik hayatta kullanılmaya oldukça uygundur. Yüzükler sade ve şık olduğu için bütün kıyafetlerle bir uyum içerisindedir. Bu sebeple hemen hemen bütün kıyafetlerinizle bir arada kullanabilirsiniz. Bu yüzüklere erkekler çok ilgi göstermektedir. Yüzükler gösterişli olduğu kadar sade olan modelleri de mevcuttur.

Osmanlı tuğrası bulunan yüzükleri sadece sosyal yaşamınızda değil ofis hayatınızda veya özel davetlerinizde de kullanabilirsiniz. Bu tür yüzükler, üzerinde bulunan motifler sayesinde kullanıldığı her ortama uyum sağlamaktadır.

Gümüş Yüzük Bakımı

Daha önce kaliteli bir tasarımdan geçen bu yüzüklerin kararma yapmadığını belirtmiştik. Ancak yanlış kullanım sonucunda gümüşlerin kararma olasılığı bulunmaktadır. Bu kararmaya genellikle su ve deterjanlı karışımlar neden olmaktadır. Yüzüğünüzü eğer su ve deterjana temas ederek kullanıyorsanız, düzenli aralıklarla bakım yapmanız gerekmektedir. Böylece uzun süre boyunca aynı parlaklıkta ve kalitede yüzüklerinizi koruyabilirsiniz. Özel bakım solüsyonları sayesinde gümüş yüzükleriniz uzun süre boyunca parlaklığını koruyacak.

Erkekler de bayanlar kadar yüzük kullanmaktadır. Ancak yüzük seçimi yaparken erkekler bu konuda biraz daha şanslı. Bayanlar erkeklere göre daha fazla yüzük kullanmaktadır. Bu sebeple piyasada bayan yüzüklerinin modelleri ve çeşitleri daha fazladır. Erkeklerin yüzük modelleri bayanlara göre daha az olduğu için doğru seçim yapma olasılığı daha yüksektir. Genellikle sancak, kartal ve Osmanlı tuğralı yüzük figürlerinin bulunduğu bu yüzüklerle girdiğiniz bir ortamda tarzınız göz kamaştıracak.