Tüm siparişlerde Kargo BEDAVA!

0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

%10 İndirim

Ürününüz sepete eklendi.

   

4 Kayıt

   

4 Kayıt

Doğal Taş Tesbih

Erkeklerin aksesuar seçenekleri arasında öne çıkan tesbihlerin doğal taşlardan dizayn edilen modelleri, günümüzde oldukça beğeni topluyor. Geçmişten beri aksesuar olma özelliğini devam ettiren tesbihler, kişisel tercihlere bağlı olarak birbirinden farklı modellerde üretiliyor. İp, taneler ve imame olmak üzere 3 bölümden oluşan tesbih seçenekleri, üretim aşamasında kullanılan taşın türüne bağlı olarak kalitesini yansıtıyor. Birbirinden seçkin modellerin barındığı doğal taş tesbih modelleri içerisinden kendi zevkinizi ifade eden bir seçim yapabilirsiniz.

Doğal Taş Tesbih Modelleri

İncelikli detaylarla daha zarif şekle dönüştürülen tesbih modellerinde akik, yeşim, kaplangözü, inci gibi değerli ve doğal taşlar kullanılıyor. Her yaştaki erkeğin özgün tarzını güçlendirmeye yardımcı olan modeller, aynı zamanda ruhsal açıdan da çeşitli etkiler sağlıyor.

Estetik forma bürünen akik taşlı modeller; cesareti, özgüveni ve enerjiyi ifadeye eden sizi daha pozitif bir ruh haline bürüyor. Huzurun ve uyumun yansıtıldığı yeşim taşlı tesbihler, şans getirici özellikleriyle ün kazanıyor. Kaplangözlü modeller, kullanıcılarına asil bir görünüm armağan ederken; inci taşlı modeller de  çekici bir imaj vurgulamanıza aracılık ediyor.

Yeni Sezonun Doğal Taş Tesbih Modelleri

Yeni sezonda, doğal taşların manevi anlamlarından ve özgün tasarımların faydalanmak isteyenler için birbirinden seçkin tesbihler göze çarpıyor. Renk geçişli tasarımların ve incelikli detayların yansıtıldığı tesbihlerde, kuka ve kehribar taşları revaçta görülüyor. Şifalı taşlarla enerji elde etmek isteyenler için kuka ağacından üretilen tesbihler, ideal bir alternatif oluşturuyor. Ruhsal dünyanızı dengelemek ve daha dingin olmak isteyen kişilere ise kehribar modelleri beğeniyor.

Doğal taşlı tesbihler, gerek sade gerekse gösterişli tarzlarda karşınıza çıkıyor. Taşın manevi anlam yüklü gücünü deneyimlemek için siz de doğal taşlarla bezenen tesbihleri tercih edebilirsiniz. Göz alıcı tasarımlardan hoşlanıyorsanız, gösterişli modellere yönelebilirsiniz. Tercihinizi sadelikten yana yapmak istiyorsanız tek renkli modellerle asil imajınızı vurgulayabilirsiniz.

Osmanlı Figürleriyle Tasarlanan Tesbih Çeşitleri

Günümüzde tesbih modellerinde en sık kullanıla detayların başında Osmanlı figürleri geliyor. Tesbihin gerek taş gerekse imame kısımlarına eklenilen figürler, modelin iddialı ve tarihi bir dokuya bürünmesine zemin hazırlıyor. Metalik ve göz alıcı taşlarla belirginleştirilen tesbihler, farklı modellerden hoşlanan erkeklerin bir hayli dikkatini çekiyor.

Takı ve aksesuar alanında seçkin bir çizgiye sahip olan erkekler, son dönemlerde ton sür ton geçişli olan fesatalı kesimli modellerle imajınızı güçlendiriyor. Ağır ve asil bir duruş bırakan fesatalı kesim modeller, elmasın yontulmuş yüzleri sayesinde göz kamaştırıyor. Narin ve kristal yapıdaki özellikleriyle öne çıkan, fesatalı kesimde üretilen hematit taşlı tesbihler ise kendini zinde hissetmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Fesatalı kesimde üretilen tesbihlerin Osmanlı izleriyle bezenen modelleri ise erkeklere tarihsel bir aksesuar seçeneği sağlıyor.

 Doğal Taşlı Tesbih Fiyatları

Doğal taşlı tesbih fiyatları, ürünlerin taş kalitesine, türüne ve işçiliğine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Ancak fiyat etiketleri, genellikle makul seviyelerde seyrettiği için müşterilerin alım gücünü de gözetiyor.  Makul fiyatlarda satışa sunulan tesbih seçenekleri arasından siz de beğeniniz doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz. İster kendiniz için tesbih satın alabilir, isterse de değer verdiğiniz kişilere özel günlerde hediye edebilirsiniz.

Doğal taşlardan dizayn edilen tesbihler, şekil itibariyle farklı modellere ayrılıyor. Tesbihlerde armudi, beyzi ve yuvarlak taneli gibi daha pek şekillere bağlı kalınıyor. Modern dokunuşlarla hareketlendirilen tesbih seçeneklerini aile büyüklerinize hediye ederek mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.  Takı sanatının en belirgin örnekleri olan tesbihler arasından dilediğiniz modeli seçebilir, Mygumus.com'un avantajlı ve cazip ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz.