WhatsApp
532 777 24 00
0Item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Ürününüz sepete eklendi.

   

Ürünler 1 - 24 / Toplam 28

   

Ürünler 1 - 24 / Toplam 28

Gümüş Bileklik

Eski çağlardan beri, insanoğlunun farklı amaçlarla kullandığı gümüş, Latince “argentum” kelimesinden gelir. İngilizce “silver” sözcüğü gümüş anlamına gelir. Esnek bir yapıya sahip olan bu metal birçok farklı alanda özellikle de takı (gümüş bileklik, küpe, yüzük vb...) ve aksesuar yapımında kullanılagelmiştir. Kendine özgü beyaza yakın bir rengi ve parlaklığı olan bu metal geçmişten günümüze popülaritesini devam ettirmiştir. Altından daha ucuz olması nedeniyle günümüzde de en çok tercih edilen metallerden olan gümüş ile çok şık bileklik ve yüzük gibi aksesuarlar imal edilmeye devam ediyor.

Kadın Gümüş Bileklik Modelleri

Gümüşün hastalıklara karşı etkili bir antibiyotik olduğu kabul edilir. Romalılar, kesik ve yaraların tedavisinde küçük gümüş parçalarını kullanmıştır. Antibakteriyel etkisi olan gümüş bu nedenle eski zamanlarda tabak, çatak ve kaşık yapımında kullanılmış. Tarihte gümüş yaprak, sargı bezi olarak kullanılmıştır. Bir nevi antibiyotik görevi gören gümüş yaprak, yaraların iyileşmesi amacı ile kullanılmıştır. Gümüşün yaklaşık 450 bakterinin DNA’sını bozarak yok etme özelliği vardır. Sedef, mayasıl, ayak kokusu gibi cilt rahatsızlıklarına karşı da gümüş kullanılabilir. Gümüş, alerjik yapıya sahip cilt için de uygun bir tercih olarak dikkat çekiyor. İmitasyon takılara karşı hassas olan ciltler için gümüş en uygun metaldir. 

Günümüzde de gümüşe olan ilgi halen devam etmekte. Mutfak eşyalarında olduğu gibi kadınların vazgeçilmez tutkusu olan takı ve aksesuarda da gümüş kullanımı yaygındır. Gümüş bileklik modelleri,işlenmesi kolay olan bu metalin en güzel halini aldığı takılara bir örnektir.Altından daha ucuz olması gümüş takıların yoğun ilgi görmesine neden olmakta.

Gümüş Bileklik Fiyatları

Altın gibi gümüş de gram ile ölçülendirilir. Gümüş bileklik fiyatları gramına ve ayarına göre değişiklik gösterir. Gramı ve ayarı yüksek olan gümüş bileklik bayan ve erkek aksesuarları diğerlerine göre daha pahalıdır. Ayrıca gümüş yüzük ve bileklik gibi takılarda kullanılan değerli taşlar da fiyatın yükselmesine neden olur.

Hayalinizdeki gümüş bilekliğe ve yüzüğe sahip olmak istiyorsanız Mygumus.Com’a hemen üye olun, hızlı ve ücretsiz kargo, kredi kartına dört taksit imkanından yararlanın, avantajlı fiyatlarla alışveriş yapmanın keyfini yaşayın.